BEM KİMİM?

                    MÜZİK HOCASI OLMAYA NASIL KARAR VERDİM

                     Ben müziğin içinde doğdum, onunla büyüdüm.Ağabeylerimin hepsi birer müzik aleti çalarlardı.Kimi keman –ud kimi tanbur –bağlama kimide org-gitar .Kısacası bizde bir ömür gece gündüz müzik vardı.

Bende diğer sazlarla haşır neşir olduktan sonra 17 yaşımda kanun öğrenmeye başladım.Değerli hocaların müzik kitaplarından yıllarca ihtisas yaptım. Nicelerinden şahsi olarak feyz aldım. Böylece 50 senelik müzik bilgisi birikimim ve tecrübem oldu. 50 yaşıma kadar müzik hocası olmak aklımın ucundan bile geçmedi.

                     Sağda solda üç-beş bilgi ile hocalık taslayıp havalara girenlerin, müzik severleri yanlış bilgilerle billgilendirmesi beni için için üzüyordu. Bilgi birikimim de taşıyor, beni rahatsız ediyordu. İçimde onları başkaları ile paylaşıp, insanlara faydalı olmak için şiddetli bir istek duymaya başladım. Bir gün aniden karar verdim.O gün bu gündür ben Mahmut Hoca’yım.


BEM KİMİM? için 2 cevap

  1. pilatin der ki:

    sevgili mahmut
    seni çok özlediğim için internette adını yazdım.karşıma mahmut uslanla ilgili bir şeyler çıkacağını biliyordum ama mahmut hocaya hem çok şaşırdım hem çok sevindim.birde kendime sordum neden şaşırdın diye.onda hocalığın bütün vasıfları zaten vardı.herkes öyle veya böyle olması gereken yere gelir dedim.ben seni burada nasıl bulduysam sanırım sende beni bulursun.görüşmek dileğiyle….

  2. abbas karabulut der ki:

    saygı değer mahmut hoca didimde tanışmıştık gerçektende saygı değer birisin. bana göstermiş olduğun ilgiden sonsuz teşekkürler. seni aramak isterim ama numaranı kaybettmişim. tel verirmisin?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>